سوالات متداول

آیا میتوانم روی یک دستگاه چندین شماره مجازی برای برنامه هایی مثل تلگرام و واتس اپ استفاده کنم؟

خیر فعال‌کردن چندین شماره در یک روز برای یک دستگاه باعث حذف اکانت‌ها از سوی اپلیکیشن‌ها می‌شوند. روزانه یک شماره بگیرید و یا IP دستگاه را برای دریافت کد هر شماره‌ی جدید، تغییر دهید.

 

اگر کدی دریافت نکردم، بازم اعتبار کسر میشه؟

خیر، تا زمانی که کدفعالسازی به شما تحویل داده نشود، اعتباری کسر نخواهد شد.

 

نحوه تحویل شماره مجازی در مینی‌پین چگونه است؟

در فرم خرید ابتدا کشور مورد نظر را انتخاب میکنید و در ادامه سرویس خود را انتخاب میکنید. بعد از پرداخت مبلغ شماره مجازی جهت استفاده شما بصورت آنی تحویل داده میشود.
همچین امکان انتخاب براساس برنامه نیز وجود دارد.

شماره کدام کشورها بهترند؟

انگلیس - آلمان - آمریکا - کانادا - فرانسه - هلند - مالزی - سوئد - ترکیه و … ططبق تجربه خرید کاربران کیفیت بهتری دارند.

به طور منثال برای واتس‌اپ بهتر است حتما از شماره‌های باکیفیت استفاده کرده و به هیچ عنوان از روسیه، قزاقستان و چین استفاده نکنید.

 

تفاوت شماره کشورهای مختلف چیست؟

عدد مقابل کشورهای مختلف بیانگر اپراتورهای مخابراتی مختلفی است که شماره های آنها ارائه میشود، از لحاظ کیفیت معمولا تفاوتی نداشته و فقط به جهت تنوع و موجود بودن همیشگی شماره، از اپراتورهای متفاوت اضافه شده است

 

آیا شماره ها امن هستند؟

شماره ها در پنل مینی‌پین به شخص دیگری واگذار نمی شود و پیشنهاد می شود جهت اطمینان بیشتر رمزدو مرحله را روی حساب کاربری خود در سایت یا برنامه مورد نظر فعال کنید.

 

اعداد روبروی هر کشور به چه معناست؟

این اعداد، موجودی شماره‌ی مورد نظر را نشان می‌دهند و به این معنا نیست که مثلا 70 شماره به مبلغ 9 هزار تومان فروخته می‌شود؛ بلکه یعنی 70 شماره موجود است که فقط 1 شماره به مبلغ 9 هزار تومان فروخته می‌شود.

اگر می‌بینید از یک کشور چندین قیمت و تعداد وجود دارد به این علت است که سرویس‌ها از ارایه‌دهنده‌های مختلف ارایه می‌شوند تا کاربر بتواند گزینه‌ی دلخواه خود را انتخاب کند.

 

آیا این شماره ها اختصاصی و همیشگی هستند؟

این شماره ها از سرویس های جهانی خریداری می شوند و بنا به تجربه ما در اغلب اوقات شماره های با کیفیت اختصاصی بوده و به شخص دیگری واگذار نشده اند. چنانچه خود ما بیشتر از یک سال است استفاده می کنیم.
تا زمانی که از حسابی که ساخته شده خارج نشوید این شماره برای شما بوده و می توانید استفاده کنید.

همان طور که گفته شده شماره ها از سرویس های جهانی می باشد و سامانه شماره مجازی هیچ دسترسی برای واگذاری شماره به فرد دیگری را ندارد. اما چنان چه مشکل خاصی پیش آمد از سوی سرویس های جهانی سامانه شماره مجازی هیچ تعهدی نسبت به این مسئله را قبول نمی‌کند. هر چند که از 100 شماره شاید یک شماره به این مسئله برخورد کند و زیاد جای نگرانی نیست. فقط این را هم بدانید که این شماره ها به خاطر امنیت فقط یکبار کد ارسال می کنند و آن کد هم در زمان 20 دقیقه ارسال می شود و بعدا نمی‌توانید با همین شماره کد را دریافت کنید.

 

علت مسدود شدن شماره پس از وارد کردن کد چیست؟

مسدود شدن شماره در تلگرام:
 99 درصد مواقع این مشکل زمانی کاربران گزارش کرده اند که از نسخه رسمی استفاده کرده اند و بدتر از آن از آی پی های اشتراکی یا همان فیلترشکن های رایگان استفاده می کرده اند و یا از شماره ی سه کشور روسیه و قزاقستان و چین استفاده کرده اند. 

مسدود شدن شماره در واتس‌اپ:
حساسیت واتس آپ به مراتب از تلگرام برای شماره مجازی ها بیشتر هست. پس حتما فیلترشکن را روی همان کشور مربوطه قرار دهید و حتما از واتس‌اپ بیزینسی استفاده کنید اگر از واتس‌اپ اصلی می خواهید استفاده کنید یکبار حذف و دوباره نصب کنید

 

مشکل دریافت نکردن کد در واتس‌اپ

اولا سعی کنید شماره کشورهای روسیه و قزاقستان و چین برای واتس آپ استفاده نکنید چون حساسیت واتس آپ روی این شماره ها زیاد است.

نرم افزار واتس آپ را پاک کنید و دوباره نصب کنید. حتی می توانید از نسخه بیزینسی واتس آپ هم استفاده کنید.

فیلترشکن با کیفیت را روی همان کشور مورد نظر قرار دهید در اغلب موارد مسئله کد نیامدن برطرف می شود.

اگر باز کد دریافت نشد آی پی را با عوض کردن کشور فیلترشکن عوض کنید و شماره ی دیگری را تست کنید.

 

مشکل دریافت نکردن کد تایید در تلگرام

همان طور که گفته شد از نسخه های تلگرام فیک استفاده کنید ترجیحا از نسخه های قدیمی استفاده کنید بهتر است.

حتما آی پی را عوض کنید اگر کد را دریافت نمی کنید و تجربه نشان داده آی پی را روی همان کشوری بگذارید که شماره ی همان کشور را می خواهید بگیرید، در این صورت کد سریع دریافت می شود.

اگر از دو دقیقه بیشتر شد و کد دریافت نکردید. حتما شماره را لغو شماره دیگری را تست کنید.

اگر باز کد را دریافت نکردید شماره کشور دیگری را تست کنید و باز هم آی پی را تغییر دهید.

 

هنگام خطای Too Many Attempts چه کاری باید بکنم؟

سرور فیلترشکن را عوض کنید و به سرور کشور دیگری متصل شوید. با این راهکار در اغلب مواقع مشکل رفع می‌شود. از نسخه‌ی دیگری از تلگرام غیر رسمی استفاده کنید. حتما شماره را رد کرده و شماره‌ی دیگری استفاده کنید.

 

چرا بعضی شماره ها مسدود(ریپورت) می شوند؟

مهم ترین نکته اینکه سعی کنید با یک آی پی با کیفیت هم یک شماره بسازید یا حداقل دو تا. چون اگر این گزینه را رعایت نکنید به احتمال زیاد شماره مسدود می شود و در خوشبینانه ترین حالت شماره بلاک می شود.
سعی کنید در شروع ثبت نام در اپلکیشن مورد نظر یک نام از خود آن کشور قرار دهید. مثلا اگر شماره بریتانیا یا همان انگلیس را می زنید مثلا David Beckham بزنید. (در بعضی مواقع جواب داده) هرگز نام و تصویر حساب خود را همانند حساب های پشتیبانی و نوتیفیکیشن تلگرام یا واتس آپ یا اینستاگرام و ... قرار ندهید، یعنی اسم اکانت خود را Telegram یا Instagram یا ... و هم چنین تصویر اکانت خود را لوگو اپلکییشن ها نگذارید تجربه نشان داده سریع اکانت شما پاک می شود، چون در قوانین این اپلکیشن ها آمده که کاربران اجازه ندارند، که آن هم دلایل خاص خود را دارد که قبلا با این شیوه کلاهبرداری ها انجام می شدند در همان ابتدا شروع به پیام دادن به افراد مختلف نکنید چون سریع ریپورت خواهید شد و به عنوان تبلیغ کننده محسوب می شوید و یا حتی چون شماره شما ناشناس می باشد اگر آن شخص ها گزارش ریپورت دهند، شما سریع ریپورت خواهید شد. پس اگر برای تبلیغات این شماره ها را استفاده می کنید سعی کنید تعداد بیشتری شماره خریداری و فعال کنید وروزانه از هر شماره به 5 الی 15 نفر پیام دهید.
در هر زمان می توانید با استفاده از ربات http://t.me/spambot در تلگرام از وضعیت ریپورتی شماره خود مطلع شوید. ولی در اغلب اوقات آن شماره های که بدون ستاره نشان داده ایم هم بعد از 3 الی 7 روز از ریپورت خارج می شوند.

 

چگونه تلگرام را بدون مشکل راه اندازی کنم؟

برای جلوگیری از هرگونه مسئله، حتما از نسخه‌های غیر رسمی تلگرام (مثل موبوگرام، ایران‌گرام و …) استفاده کنید.
دقت داشته باشید که Telegram X جزء نسخه‌های رسمی تلگرام است. مهم‌ترین نکته‌ی بعدی استفاده از فیلترشکن‌های با کیفیت به جای فیلترشکن‌های رایگان است. چرا که فیلترشکن‌های رایگان بین تعداد زیادی از کاربران به اشتراک گذاشته می‌شود و احتمال دارد با همان آی‌پی مشترک، صدها نفر در جهان با شماره‌های مجازی داخل اپلیکیشن‌ها ثبت نام کنند. بنابراین اپلیکیشن‌ها به آن آی‌پی حساسیت بیشتری نشان می‌دهند.
تذکر: ارزان‌سل مسئولیتی در قبال شماره‌هایی که با استفاده از فیلترشکن رایگان و تلگرام رسمی، فعال می‌شوند قبول نمی‌کند.

نکته: اگر در فیلترشکن خود به سرور کشوری که می‌خواهید شماره‌ی مجازی آن کشور را خریداری کنید، وصل شوید، کد را بسیار سریع و راحت و در غیر این صورت، به سختی دریافت خواهید کرد.

مطابق آموزش تصویری، شماره‌ی کشور مورد نظر خود را خریداری کنید و برای دریافت کد تا 2 دقیقه منتظر بمانید. چنانچه طی 2 دقیقه کد را دریافت نکردید، الزامی به انتظار بیشتر وجود ندارد و می‌توانید شماره را رد کرده و شماره‌ی دیگری را از آن کشور خریداری کنید. سپس آی‌پی خود را در فیلترشکن با عوض کردن سرور، تغییر دهید. در اغلب مواقع با انجام این کار، کد ارسال می‌شود.

نکته: برای راه‌اندازی اولیه‌ی تلگرام، در ابتدا از تلگرام رسمی استفاده نکنید. مراحل تهیه‌ی شماره‌ی مجازی را با استفاده از تلگرام غیر رسمی دنبال کنید، سپس پس از ورود موفقیت‌آمیز می‌توانید با این شماره‌ی مجازی و کدی که داخل تلگرام غیر رسمی ارسال می‌شود، وارد تلگرام رسمی شوید.

نکته: در شماره‌های مجازی، جهت راه‌اندازی اولیه‌ی شماره، به منظور مسائل امنیتی صرفاً فقط یک‌بار کد ارسال می‌شود. برای اطمینان درباره‌ی از دست نرفتن شماره‌ی مجازی، حتما یک یا چند تلگرام دیگر را با همین شماره راه‌اندازی کنید تا در صورت از دست‌رفتن یکی از دسترسی‌ها، قابلیت دریافت کد از طریق اپلیکیشن برای شما مقدور باشد.

توصیه: برای حفظ امنیت اطلاعات خود، اعتبارسنجی دوعاملی یا همان رمز دومرحله‌ای را از قسمت تنظیمات تلگرام فعال کنید تا در صورتی که به هر علتی دسترسی خود به شماره‌ی مجازی را از دست دادید، اطلاعات شخصی شما در دسترس سایر اشخاص قرار نگیرد. البته اکیداً توصیه می‌شود، جهت امور شخصی از شماره‌ی مجازی استفاده نکنید.

 

شماره بدون ریپورت تلگرام چیست؟

منظور از بدون ریپورت یعنی می‌توان به اشخاص پیام ارسال کرد. البته به این معنی نیست که امکان ریپورت‌شدن آن‌ها وجود ندارد. اگر گزارش تخلف شماره‌ی شما توسط شخصی به تلگرام ارسال شود، این شماره‌ها هم مسدود می‌شوند.
شماره بعد از ریپورت شدن معمولا امکان خارج شدن از این حالت را ندارند.

 

احتمال مسدود یا حذف شدن شماره ی کدام کشورها بیشتر است؟

چین - روسیه - قزاقستان این سه کشور احتمال مسدود و یا حذف شدن از سوی اپلیکیشن یا سایت‌ها را دارند. در صورت استفاده برای تلگرام، از تلگرام غیر رسمی استفاده کنید و همچنین نام، نام کاربری، بیوگرافی و عکس پروفایل قرار دهید (برای جلوگیری از مسدود شدن احتمالی)

 

شماره قادر به دریافت کد نیست؟

اگر همه‌ی مراحل را به درستی طی کنید، کد در کمتر از 30 ثانیه در مقابل شماره نمایان می‌شود.
اصلی‌ترین دلایل نیامدن کد:
 1. از تلگرام غیر رسمی استفاده نکردید
2. فیلترشکن متناسب با کشوری شماره استفاده نکردید 
3. درست وارد نکردن شماره

اگر چنانچه شماره قادر به دریافت کد نبود، می‌توانید روی شماره کلیک کرده و روی کلید رد کردن شماره کلیک کنید و گزینه تایید را بزنید تا شماره رد شده و مبلغ کسر شده به کیف پول شما عودت داده شود. شماره‌ی دیگری انتخاب کنید و فیلترشکن را دوباره فعال کنید.

 

سریع‌ترین راه برای دریافت کد چیست؟

برای دریافت سریع کد، فیلترشکن را روی همان کشور و یا همان قاره‌ای که می‌خواهید از آن کشور، شماره‌ی مجازی بخرید، قرار دهید. (برای مثال اگر می‌خواهید شماره‌ای از کشور چین بگیرید، فیلترشکن را روی چین و یا یک کشور از قاره‌ی آسیا مثل ژاپن قرار دهید.)