شماره مجازی چیست؟

شماره مجازی چیست؟

معرفی شماره مجازی

شماره مجازی ها در کشورهای مختلف توسط اپراتورهای مجازی و یا مخابراتی همان کشور بفروش می‌رسند. این شماره مجازی ها بدون نیاز به سیم کارت هستند و توسط پنل های تحت وب مثل مینی پین فروخته می شوند و امکان دریافت کدفعالسازی توسط پنل شماره مینی پین وجود دارد.

شماره مجازی ها همانطور که گفته شد، توسط اپراتورهای همان کشور ایجاد می شوند و پیش شماره، آن مطابق با همان کشور است. به طور مثال برای کشور مالزی پیش شماره 60+ تحویل داده می شود.

نکته قابل توجه این است که شماره مجازی ها فقط به صورت غیرفیزیکی بوده و در آینده امکان دریافت سیم کارت فیزیکی از آن شماره وجود ندارد.

در ادامه به دفعات کلمه سرویس ذکر شده است، منظور از سرویس برنامه یا سایت هایی است که قصد استفاده از شماره مجازی در آن ها را دارید.

در زمانی که از شماره مجازی استفاده میکنید، برای شما هزینه دیگری ایجاد نمی شود، شما فقط هزینه راه‌اندازی شماره مجازی را پرداخت می کنید که در ادامه به سایت هایی برای دریافت شماره مجازی رایگان اشاره خواهیم کرد.

 

در ادامه به توضیحات تکمیلی در رابطه با شماره مجازی اشاره خواهیم کرد.

 

انواع شماره مجازی

شماره هایی که توسط اپراتورهای مختلف همانند پنل شماره مجازی مینی پین ارائه می شود به سه مدل تقسیم بندی می شوند:

شماره مجازی otp

این شماره مجازی ها به‌ازای تحویل کدفعالسازی در برنامه یا سایت مورد نظر فعال می شوند، از این شماره مجازی ها فقط در همان سرویس قابل استفاده هستند و امکان فعال کردن این شماره در سرویس دیگر وجود نخواهد داشت. این نوع شماره به دو صورت با هزینه و رایگان قابل دریافت هستند.

 

شماره مجازی اجاره ای

منظور از شماره مجازی اجاره ای شماره هایی هستند که برای استفاده از این شماره ها باید هزینه اشتراک دوره ای پرداخت کنید. هزینه اشتراک این شماره ها به صورت ساعتی و تا ماهانه هستند.

برخی از این شماره ها براساس سرویس نیز هستند، در شماره مجازی های otp  برای هر سرویس فقط یکبار قابلیت کدفعالسازی وجود دارد ولی در این شماره مجازی های اجاره ای میتوانید برای یک سرویس خاص اشتراک از شماره را دریافت کنید. برخی شماره های اجاره ای نیز محدودیت در سرویس نداشته و در مدت زمان اشتراک امکان دریافت کد فعال سازی را در اکثر سرویس ها دارد.

 

همانطور که توضیح داده شد قیمت شماره مجازی های اجاره ای می تواند به عوامل مختلفی ارتباط داشته باشد که به این شرح است:

دوره اشتراک مد نظر (ساعتی، روزانه، ماهانه)

سرویس قابل استفاده (در صورت محدود بودن شماره سرویس خاص)

کشور

 

شماره مجازی دائمی

این شماره که در ایران به دلیل محدودیت هایی که شرکت اپل برای ساخت اپل آیدی ایجاد کرد، تقاضا برای " خرید شماره مجازی برای اپل ایدی " بسیار زیاد شده است. این شماره مجازی همان شماره گوگل ویس است.

با خرید شماره گوگل ویس یک شماره از کشور آمریکا تحویل میگیرید که با پیش شماره +1 است. برای استفاده از شماره گوگل ویس در صفحه مربوط به خرید شماره مجازی گوگل ویس توضیحات کامل داده شده است.

 

مزایای استفاده از شماره مجازی

استفاده از شماره مجازی مزیت هایی دارد که در ادامه توضیح داده شده است:

عدم نیاز به سیم کارت

استفاده از شماره هر کشوری

قیمت بسیار ارزان

چند جساب کاربری در سرویس های مختلف

 

نحوه خرید شماره مجازی

برای "خرید شماره مجازی" باید سرویس مدنظر و کشور مد نظر خود را انتخاب کنید. سپس شماره توسط پنل شماره مینی پین به شما تحویل داده می شود. سپس باید شماره را در سرویس مورد نظر خود را وارید و منتظر دریافت کد در پنل شماره مینی پین باشید. 

 

شماره مجازی برای اپل آیدی

شماره مجازی قابل استفاده برای اپل ایدی که همان نوع دائمی شماره مجازی بوده که برای ایجاد اپل آیدی استفاده می شود. در صورتی که قصد خرید شماره مجازی برای اپل ایدی دارید، به صفحه " شماره مجازی اپل ایدی " مراجعه کنید.

 

تفاوت و مزیت های شماره مجازی کشور های مختلف

شماره مجازی رایگان

نحوه کار کرد شماره مجازی

برنامه ساخت شماره مجازی (رایگان)

در مورد شماره مجازی باید بدانید

سوالات متداول شما

 

 

 

  • خرید شماره مجازی
  • ربات خرید شماره مجازی
  • تمامی حقوق محفوظ است